בניית תוכנית עסקית


ההמלצה כיום עבור בעלי עסקים או חברות היא לא להתחיל בשום פעילות עסקית חדשה, לפני שקיימת בידם תוכנית עסקית מפורטת. בניית תוכנית עסקית היא כלי חיוני עבור כל עסק, קטן או גדול המעוניין להתפתח ולגדול: היא מגדירה את התועלת במוצרים או בשירותים מסוימים, כוללת תיאור מפורט שלהם וכן את האסטרטגיה הרצויה להגשמת היעדים. כל זאת תוך התחשבות בכלל ההיבטים המאפיינים את הפעילות בעסק דוגמת המשאבים הקיימים וההון האנושי. בניית תוכנית העסקית נדרשת בעיקר כאשר עומדים לפני מהלך עסקי משמעותי, דוגמת הקמת מיזם חדש או הרחבת העסק, והיא מתאימה גם במקרים בהם עולה צורך בשיפור והרחבת תהליכים בחברה.מצפן חיוני בדרך להצלחה

בכל מהלך שונה או חדש בחברה, כאשר היא נכנסת לנישות פעילות חדשות, היא נזקקת להכוונה וייעוץ, כיצד עליה להתנהל בשטח. התוכנית העסקית היא כעין מצפן, המכוון את החברה בכל מהלך שתבצע. לפני מהלכים חדשים, זקוקה החברה לניתוח קהל היעד אליו היא פונה, לבירור מי הם המתחרים ומהם אסטרטגיות השיווק המתאימות להחדרת המוצרים לקהלי היעד המתאימים. בנוסף, מסייעת בניית התוכנית העסקית לבעלי העסק לזהות את יתרונות החברה ביחס למתחרים ולבדוק מהם הסיכונים שעשויים לצוץ בהמשך הדרך. עם מערך יסודי שלוקח בחשבון את יתרונות החברה ומציב יעדים ריאליים להמשך, תוכל להצליח החברה להשיג בקלות את מטרותיה.
כמו כן, התוכנית העסקית משרתת מטרה נוספת, והיא גיוס הון מבנקים וממשקיעים שונים. פעמים רבות ביצוע מהלכים עסקיים דורשים מבעל העסק השקעה כספית, ונטילת הלוואות ממשקיעים. רוב המשקיעים דורשים כתנאי מקדים גיבוש תוכנית עסקית מפורטת. מעבר לכך, מאגד המסמך את כל המידע הפיננסי הנדרש שיהיה על בעלי העסק להציג בפני המשקיעים: מתי צפוי העסק להגיע לנקודת איזון, מהו ההון העצמי של העסק, וכיצד אמור העסק להתנהל על מנת להגיע לתזרים מזומנים חיובי.כל האינפורמציה החשובה המאוגדת במסמך, מאפשרת לעסק לתכנן דרכי פעולה נבונים יותר, וליצור הזדמנויות לצמיחה משמעותית.


פתיחת תיק: עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה בע"מ


עיצוב אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק